Tartalomjegyzék BME Fórum 2015
Jó fórumozást! Gyertek minél többen!

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kattints a kedvenc témád alján a "Feliratkozás a témára" linkre, és email-ben értesülsz, ha utolsó látogatásod óta új hozzászólás érkezett. Csak az első új hozzászólás után kapsz emailt, így postafiókod nem lesz teli!
Google

2008-ban kezdünk! :)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 72, 73, 74  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsuzsizsuzsi
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Kedd. Okt. 02, 2007 14:46    Hozzászólás témája: 2008-ban kezdünk! :) Hozzászólás az előzmény idézésével 

na. gyerünk ide, aki most fog felvételizni Smile legyen nekünk is fórumunk Smile
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Okt. 04, 2007 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Jó ötlet. Very Happy
Vissza az elejére
zsuzsizsuzsi
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Csüt. Okt. 04, 2007 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

navégre Very Happy te most jelentkezel? Cool
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Okt. 04, 2007 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Igen, de későn vettem észre, hogy ez építészkaros fórum.
Vissza az elejére
wory
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 02, 2007 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

sziasztok!

Én már az egyetem padjait koptatom (ha még van hova Razz ), szívesen segítek nektek, úgyhogy ha bármilyen kérdésetek van a karral kapcsolatban, igyekszem válaszolni!

Ami fontos:
GYERTEK NYÍLTNAPRA Exclamation Exclamation Exclamation
és ha felvettek:
GYERTEK MINDENKÉPP GÓLYATÁBORBA Exclamation Exclamation Exclamation Wink

Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 02, 2007 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Köszi, a nyílt nap már be van tervezve, nem szeretném kihagyni.
Vissza az elejére
davide
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 09, 2007 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

wory írta:
sziasztok!

Én már az egyetem padjait koptatom (ha még van hova Razz ), szívesen segítek nektek, úgyhogy ha bármilyen kérdésetek van a karral kapcsolatban, igyekszem válaszolni!

Ami fontos:
GYERTEK NYÍLTNAPRA Exclamation Exclamation Exclamation
és ha felvettek:
GYERTEK MINDENKÉPP GÓLYATÁBORBA Exclamation Exclamation Exclamation Wink

Látom Vöri már szervezed az utánpótlást:D Nagyon helyes!
Szal, nem kenyerem, h reklámozzam az építészkart ( majd nyílt napon:D ) de ajánlom én is a nyílt napot és ott majd eldönthetitek, h tetszik-e... Illetve ha kérdésetek van, írjatok ide, van emailre.. majd nézegetjük a fórumot és segítünk.. Igggaz Vöri?Smile

nah mindent bele! aztán rajzoljatok sokat!
Vissza az elejére
wory
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 13, 2007 0:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

davide írta:
Igggaz Vöri?Smile

bezony Wink

Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 13, 2007 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok!

Nyilt napra biztos, hogy megyek de már nembirok magammal, így itt megkérdezem:

Szóval ahhoz hogy bejussunk (gondolom matek, és info/fizika esetleg más min. 5 +emelt vagy nyelv) kell tenni ilyen "rajz alkalmassági" vizsgát ami igazából fogalmam sincs, hogyé mérik. Pl aki nem jár BME-es előkészitőra (ami nem kis pénz ugye) az egyáltalán esélyes a bejutásra? Eléggé ködös aza vizsga, ha mondanátok róla többet megköszönném.

Ideillő kérdés ha már így szóbajött az emelt érettségi. Namost építész szakra amik számítanak Ugye Matek köt. és info/fizika esetleg más rész tárgyak. Namost teszek töriből emeltet akkor azért megkapom a +40 többletpontot vagy nem? Hogy is van ez? Csak mert úgytudom ami nem szerepel érettségi vizsgatárgyként ott az emelt sem számít.

Továbbá lenne még1 kérdésem: Bejutási tapasztaaltok? Emelt matek minimum, és középfokú nyelvvizsga sem árt? Pontok elég kemények, de nem szabad elfelejteni ez itt a mérnöki képzés csúcsa Cool

Válaszokat előre is köszi
kalmi
Vissza az elejére
wory
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 13, 2007 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

kalmi írta:
Szóval ahhoz hogy bejussunk (gondolom matek, és info/fizika esetleg más min. 5 +emelt vagy nyelv) kell tenni ilyen "rajz alkalmassági" vizsgát ami igazából fogalmam sincs, hogyé mérik. Pl aki nem jár BME-es előkészitőra (ami nem kis pénz ugye) az egyáltalán esélyes a bejutásra? Eléggé ködös aza vizsga, ha mondanátok róla többet megköszönném.

Nem lehet előre pontosan tudni, hogy hogyan fognak alakulni a ponthatárok most, az új rendszer miatt, de biztosan jó, hogyha igyekszel minél több plusz pontot szerezni, ha nyelvvizsgázni tudsz, az a legjobb, ill. talán a legkönyebb módja a pontszerzésnek, de mivel azzal max 50 pont szerezhető, mindenképpen csinálj legalább egy emeltet (ha van mondjuk egy felsőd, vagy két közeped /nyelvvizsga/ akkor sztem nem éri meg pl a két emelt, mert ha nem sikerül olyan jól, akkor hiába 5-ös, nem kaphatsz 80 pluszpontot csak 50-et (mivel 50 már van nyelvvizsgából), szal mérlegelni kell... én így jöttem tavaly két nyelvvizsgával és egy fizika emelttel. Persze, ha lazán megy, akkor csak hajrá Very Happy )

Rajz alkalmasságin egy beállítást kell rajzolni tónussal (pár kocka, téglatest, esetleg henger, meg egy szék), ill. van egy térrekonstrukciós feladat. A beállításhoz, főleg ha jól rajzolsz, sztem nem égető az egyetemi előkészítő, elég ha kifaggatsz vkit a technikákról, meg az elvárásokról, térrekonstrukciót szintén tudsz elkérni, és tuti lesz felsőbbéves diák, aki megnézi neked, jó-e stb. A BME előkészítő hasznos, én anélkül tuti nem kerültem volna be, sok a 70k, de sztem megérte. Ha jól rajzolsz, lehet elég lesz, ha vmelyik felsőbbéveshez elmész pár alkalommal, aki segít. Ilyen és egyéb lehetőségeket a nyíltnapon elmondjuk majd (egyéb rajzsulik, stb).

kalmi írta:
Ideillő kérdés ha már így szóbajött az emelt érettségi. Namost építész szakra amik számítanak Ugye Matek köt. és info/fizika esetleg más rész tárgyak. Namost teszek töriből emeltet akkor azért megkapom a +40 többletpontot vagy nem? Hogy is van ez? Csak mert úgytudom ami nem szerepel érettségi vizsgatárgyként ott az emelt sem számít.

Ha nem változott tavaly óta a rendszer, akkor töri emeltért tuti nem kapsz építészkarra plusz pontot, csak matek, fizika, info stb (felvételi tájékoztatóban stb meghirdetett felvételi tárgyakért)

kalmi írta:
Továbbá lenne még1 kérdésem: Bejutási tapasztaaltok? Emelt matek minimum, és középfokú nyelvvizsga sem árt? Pontok elég kemények, de nem szabad elfelejteni ez itt a mérnöki képzés csúcsa Cool

Nem feltétlenül emelt matek... lehet emelt fizika is... nem árt, ha mindkettőből jársz fakultációra, tudsz majd deriválni, integrálni, és nem okoznak gondot a statika példák. Matek csak két félév lesz az egyetemen, "fizika" több, de nem mondanám hogy nagyon épül a középiskolás anyagra (kell statika, hőtan, hidrosztatika...): abból emeltezz, amiből úgy érzed jobban meg tudnád írni. Nyelvvizsga mindenképpen hasznos, pl már csak azért is, mert a diplomához is követelmény min 1 db közép C nyelvvizsga. (hidd el, ha építész leszel, nem lesz annyi időd sose, hogy nyelvvizsgára készülj, mint amennyi az érettségi évében van Very Happy )

Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 13, 2007 23:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

kalmi írta:
Sziasztok!

Nyilt napra biztos, hogy megyek de már nembirok magammal, így itt megkérdezem:

Válaszokat előre is köszi
kalmi

Hali!
Én csak annyit tennék hozzá Vöri hozzászólásához, hogy:
-csak olyan tárgyért kapsz pluszpontot emelt szintű esetében, ami felvételi tárgyad is, tehát sajnos az emelt szintű történelem érettségi esetén sajnos nem számít be a 40 pont.
-én is ajánlanám a nyelvvizsgákat, mert pl. egy középfokú azt hiszem 35 pont lesz és egy emelt szintű 40 pont így 75 megvan a 80ból. Vagy két emelt szintű, nah de sztem annyit gyűjts amennyit tudsz:)
-rajzelőkészítő: érdemes utánanézned... én pl. nem az egyetemi előkészítőre jártam, de én is kifizettem egy összeget. Az a helyzet, hogy a rajzalkalmasságit igenis komolyan veszik, sokat kell gyakorolni, rajzolni, és a kézséget fejleszteni. Nem árt, ha van melletted valaki, aki megmondja, hogy jó-e a rajzod, nem rontottad-e el a perspektívát, vagy segít, hogy hogyan csináld a tónusozást. Azt nem árt tudni, hogy idén majdnem 60% kiesett a rajzfelvételi vizsgán, ami valljuk be elég magas. Persze van rá példa, hogy valakinek sikerül a felkészítő nélkül.. most hallottam egy évfolyamtársamat, aki bár járt különtanárhoz, de nem olyan komolyan és ő ajánlott egy könyvet 'Valóság, gondolat, rajz' címmel. Illetve Neked és másoknak is ajánlom a következő honlapot: http://users.hszk.bme.hu/~rj605/ Itt sok dolgot megtalálhattok és segítséget is kaphattok!

Nah most megyek vissza éptörit tanulni:D
Sziasztok!
Vissza az elejére
davide
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 13, 2007 23:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Elnézést, az előbb rossz statisztikát néztem. Tavaly csak 45% nem felelt meg:)
Vissza az elejére
givliana
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 15, 2007 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

hooooolnap nyílt nap!
És én is ott leszek.
Egyébként meg sziasztok.^^
Vissza az elejére
wory
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 15, 2007 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

U.i.: bocsi, összesen max 80 többletpontot lehet szerezni, nem 100-at.
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 15, 2007 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

givliana írta:
hooooolnap nyílt nap!
És én is ott leszek.
Egyébként meg sziasztok.^^

én is ott leszek:P
9-11ig a az Építészkari pavilonnál... tesssék jönni minél többen:)
Vissza az elejére
zooooooo
Netfüggő
Netfüggő

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 0:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

hali
voltam a nyíltnapon
hoztam is magamnak észk-es kari papírt
de mikor elolvastam rájöttem, hogy az émk is érdekelne
nagyon hasznosnak és tartalmasnak találtam
émk-ból is szívesen elolvasnám a lapot
lehetséges ez valahogy?
(reményeim szerint Vöri=Vörös Eszter, akinek köze van a laphoz és tud nekem segíteni)
köszi szépen
Vissza az elejére
davide
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 0:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

nah... vélemények a nyíltnapról? esetleg újabb kérdések...
Számomra elég tanulságos volt, a nyíltnap, mert sok olyan kérdést tettek fel, amik megleptek:) Sokan kerestek belső-építész szakot és volt olyan aki látványtervezőtSmile Sajnos nekik nem tudtam segíteni, de remélem hogy a többieknek igen. Szal, elvileg ha nagyon jók voltunk nyíltnapon, akkor sikerült rávennünk mindenkit, h jöjjön hozzánk... Szal jók voltunk? Várom a véleményeket és a további kérdéseket!

Üdv:
Dávid
Vissza az elejére
wory
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 0:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

zooooooo írta:
hali
voltam a nyíltnapon
lehetséges ez valahogy?
(reményeim szerint Vöri=Vörös Eszter, akinek köze van a laphoz és tud nekem segíteni)
köszi szépen

Örülök, ha tetszett a Kari Papír, továbbítom a főszerkesztőnek Smile De a Kari Papír az építészek egyik kari lapja, aminek egy különszáma volt most ez a felvételizős kiadás - csak nektek, csak most Wink , nem csinált minden kar ilyet, bár tudtommal minden karnak van saját kari újsága, de sajnos nem tudom még azt sem, hogy az építősök lapjának mi a neve... úgyhogy esetleg az ő fórumukon érdeklődj, de megpróbálom én is megtudni, ki az ő szerkesztőjük Smile

Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 0:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

davide írta:
nah... vélemények a nyíltnapról? esetleg újabb kérdések...
Számomra elég tanulságos volt, a nyíltnap, mert sok olyan kérdést tettek fel, amik megleptek:) Sokan kerestek belső-építész szakot és volt olyan aki látványtervezőtSmile Sajnos nekik nem tudtam segíteni, de remélem hogy a többieknek igen. Szal, elvileg ha nagyon jók voltunk nyíltnapon, akkor sikerült rávennünk mindenkit, h jöjjön hozzánk... Szal jók voltunk? Várom a véleményeket és a további kérdéseket!

Üdv:
Dávid

Egyszerűen fantasztikus voltál Wink de tényleg, amennyit én hallottam belőle, lelkesítő meg minden Razz Smile

Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 0:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

wory írta:
zooooooo írta:
hali
voltam a nyíltnapon
lehetséges ez valahogy?
köszi szépen

Örülök, ha tetszett a Kari Papír, továbbítom a főszerkesztőnek Smile De a Kari Papír az építészek egyik kari lapja, aminek egy különszáma volt most ez a felvételizős kiadás - csak nektek, csak most Wink , nem csinált minden kar ilyet, bár tudtommal minden karnak van saját kari újsága, de sajnos nem tudom még azt sem, hogy az építősök lapjának mi a neve... úgyhogy esetleg az ő fórumukon érdeklődj, de megpróbálom én is megtudni, ki az ő szerkesztőjük Smile

Ez így van. Bár sztem az építősök nem olyan lelkesek, mint mi:P
nah, szal nézz utána, de a kari papírban elég sok dolog általános, tehát a többi karra is vonatkozik, kivéve ilyenek, mint a rajzfelvételi és az elsős tárgyak..
nah, hát ha érdekel meg kéne kérdezned valami építős fórumon... utána pedig térj vissza hozzánk és az ÉPK (ÉSZK)-t jelöld első helyenxD
Vissza az elejére
Matheusz
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Viszont van egy építős tájékoztató papír, ez csak egy brossúra. Abból hoztál? Mert ha nem, akkor Homolya tanár úrtól kölcsönkérek egyet, s beszkennelve feltrehetem, de csak ha nem vittél olyat, na meg ha a tanár úr szerzett. De ha kell, legkorábban csütörtökön lesz...
Vissza az elejére
Felhasználó weblapjának megtekintése
zooooooo
Netfüggő
Netfüggő

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Idézet:
Viszont van egy építős tájékoztató papír, ez csak egy brossúra. Abból hoztál? Mert ha nem, akkor Homolya tanár úrtól kölcsönkérek egyet, s beszkennelve feltrehetem, de csak ha nem vittél olyat, na meg ha a tanár úr szerzett. De ha kell, legkorábban csütörtökön lesz...

sajna nem hoztam. Confused
elovastam az építész, és ami abban volt az építőröl az is megtetszett
de ettől függetlenül marad 1.nek az építész, csak éredekel az építő is
nem lenne túl nagy kérés, hoyg feltedd Wink Very Happy
köszi szépen
Vissza az elejére
Matheusz
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

zooooooo írta:
Idézet:

sajna nem hoztam. Confused
elovastam az építész, és ami abban volt az építőröl az is megtetszett
de ettől függetlenül marad 1.nek az építész, csak éredekel az építő is
nem lenne túl nagy kérés, hoyg feltedd Wink Very Happy
köszi szépen

Megpróbálok intézni valamit. Wink

Vissza az elejére
Felhasználó weblapjának megtekintése
sorapis
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

no, csak óvatosan, nehogy túlzottan belelovalld magad ! Most az a trend, hogy szeretjük az építősöket Smile
Vissza az elejére
davide
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 21, 2007 0:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

sorapis írta:
no, csak óvatosan, nehogy túlzottan belelovalld magad ! Most az a trend, hogy szeretjük az építősöket Smile

csak ők nem szeretnek minket? hogy van ez?Razz

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK) Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 72, 73, 74  Következő
1 / 74 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebben a fórumban
BMEEOK.HU
HOLCAM.HU