Tartalomjegyzék BME Fórum 2015
Jó fórumozást! Gyertek minél többen!

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kattints a kedvenc témád alján a "Feliratkozás a témára" linkre, és email-ben értesülsz, ha utolsó látogatásod óta új hozzászólás érkezett. Csak az első új hozzászólás után kapsz emailt, így postafiókod nem lesz teli!
Google

2007-ben kezdők
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 71, 72, 73

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wory
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 02, 2007 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

zsuzsizsuzsi írta:
én merészelek csinálni egy 2008-as építészm.-re fórumot.. ha aktuális vkinek, jöjjön Smile

ja és egy kérdés, főleg felsőbbévesektől, ha esetleg itt lennének Embarassed

szóval van ugye az osztatlan építész, és az ép.mérnöki. a végeredményben (munkakör), mi lesz a különbség? vagy semmi?

Nagyon helyes, leendő bme-sek, ismerkedjetek minél előbb! és MINDENKÉPPEN MENJETEK MAJD GÓLYATÁBORBA!!!! de tényleg.

Hogy az osztatlanon szerzett diploma fog-e többet érni, vagy az msc-s... hát majd kialakul, egyelőre eléggé megoszlanak a vélemények, de elvileg egyenértékűek. ... viszont aki bsc képzésre nyer felvételt, bsc diplomával a jelenlegi állás szerint kb semmilyen jogosultsággal nem fog rendelkezni (és csak max. 30% mehet msc-re), de ez nincs semmilyen formában írásban lefektetve - az igazság az, hogy ez egyelőre tudtommal még nem eldöntött dolog... az első 5 félévben osztatlanosok és bsc-sek ugyanazt tanulják, és akkor van lehetőség váltani is a két képzés között. Személyes javaslatom, hogy elsőként az osztatlan képzést célozzátok meg, és második helyen a bsc-t.
Az meg, hogy a bsc/msc építész mérnök, az osztatlanos meg "csak" építész... felejtsétek el... a képzés kb ugyanaz, kicsit átvariálva, és nem lesz kevésbé mérnök az sem, aki osztatlanra jár... (nagyon remélem, hogy a diplomába is okleveles építészmérnök fog kerülni, ha nem, akkor... ) Különben meg megsúgom, hogy valószínűleg leginkább a gyakorlat fog számítani ill. a jó kapcsolatok...

Bármi kérdésetek van a karral kapcsolatban, nyugodtan tegyétek fel, és GYERTEK NYÍLTNAPRA!

Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 10, 2007 0:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Szerintem meg semmilyen különbség nincs aközött hogy építész vagy építészmérnök. De ha netán lenne azt is csak úgy tudom elképzelni hogy, az építész nem csak építészmérnök hanem egy építő művész ami így több mint az építészmérnök.
Szal, én meg annak örülnék inkább hogyha építészt írnának a diplomába...

Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 20, 2007 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

5 félévig az Építész és az Építészmérnök ugyanazokat a tárgyakat tanulja jelenleg, ekkor van mód (azt mondták...) az átjelentkezésre, egyébként nem hiszem, hogy nagyon másak lennének a későbbi tantárgyak, viszont a bsc kébzésben jelen vannak bizonyos előnyök a "régi" képzéssel szemben (ez fordítva is igaz...) sztem ezeket kell elsősorban mérlegelni, de annyira még nem ástam bele a dologba magam...

N0v3
Vissza az elejére
Felhasználó weblapjának megtekintése
Matheusz
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 21, 2007 1:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

3dward írta:
Szerintem meg semmilyen különbség nincs aközött hogy építész vagy építészmérnök. De ha netán lenne azt is csak úgy tudom elképzelni hogy, az építész nem csak építészmérnök hanem egy építő művész ami így több mint az építészmérnök.

Hát azért nem így van. Egy építész közel sem tud annyit kiszámolni, mint egy építőmérnök, de egy építőmérnök meg közel sem tud olyan formát adni a dolognak, mint egy építész. Ennyi a különbség, na meg az építész általában emberekkel kapcsolatos dolgokat készít, míg egy építőmérnök ezen kívül még gátakat, zsilipeket, utakat, vasutat, folyószabályozásokat stb. Szóval szerintem nem lehet összehasonlítani a két dolgot. Egy építőmérnök szerintem több irányba orientálódhat, de ha nem tud rajzolni, nem lesz építész sosem, míg egy építész tanulással lehet építőmérnök. Úgyhogy mindenki, amit szeretne, azt válassza! De az tuti, hogy az építőn jó bulik vannak... Very Happy

Gábor barátom elindította az építős bmeeok oldal klónját, ami építészeknek szól. A http://bmeeszk.diaklapok.hu címen éritek el. Töltsetek fel Ti is dolgokat, mert csak így van értelme. Amúgy elég sokminden már most fent van, szóval érdemes nézni.

Vissza az elejére
wory
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 25, 2007 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Matheusz írta:
3dward írta:

Hát azért nem így van. Egy építész közel sem tud annyit kiszámolni, mint egy építőmérnök, de egy építőmérnök meg közel sem tud olyan formát adni a dolognak, mint egy építész. Ennyi a különbség, na meg az építész általában emberekkel kapcsolatos dolgokat készít, míg egy építőmérnök ezen kívül még gátakat, zsilipeket, utakat, vasutat, folyószabályozásokat

3dward nem az építő és építész közti különbségről beszél Smile Hanem arról, hogy építész karon az osztatlanosokat építésznek, a bsc-seket építészmérnökönek hívják, ami alapból egy marhaság, és csak megtéveszti az embereket. Különebn építészként is lehet azért többfelé orintálódni, csak a különböző ágak annyira nem ismertek... Smile

Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 13, 2007 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

huh de messzire jutottunk, alig 4 hónapja még a gtn paráztunk, azóta meg most van időm először írni, élek itt mint hal a vízben, csak néha még kicsit túl mély a víz Very Happy de ettől függetlenül végiggondolva még mindig ezt választanám, ha mindant előre tudnék (ábris pengézés, 1 teljes feladat Rolling Eyes ) akkor is...nah, gyertek gólyák
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 13, 2007 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Szóval sztem a tanárok sem nézik, hogy bscs vagy-e vagy osztatlanos, ugyanazok a követelmények az 5.félévig, de ezt az előttem szóló és tájékozottabb gólyatanácsosok már elmondták
Írogat ;-)
Írogat ;-)

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 27, 2007 10:59    Hozzászólás témája: kali Hozzászólás az előzmény idézésével 

BOLDOG KALÁCSOT MINDENKINEK! Shocked Very Happy
Vissza az elejére
zsohh
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Vas. Feb. 03, 2008 19:30    Hozzászólás témája: BULI Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok !
Február 6-án építészbuli lesz a BME R-épületében, 20-tól. Gyertek el!
Olcsó italok, jó zene, csocsó és zsíros kenyér Wink beugró 200;
Fellép a Just a Few Secs

Mindenkit szeretettel várunk!

http://www.cakebuli.fw.hu/
Vissza az elejére
V.Edit
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 05, 2008 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

OFF Albérlet
Lány szobatársat keresünk 2szobás 70m2-es lakásba.
A lakás 20percre van az egyetemtől, 5percre a Batthyány tértől, 2 percre a Margit szigettől.
12500 Ft+rezsi/fő. Két szoba van az egyikben két fiú, a másikban két lány lakik. A lány szobába keresünk 1 LÁNY szobatársat. Lehetőleg tanulót (de 30 alattit).
Jó környék, fiatal, kedves lakótársak. Berendezett lakás (másfél éve lett felújítva).
Azonnal költözhető!

Érd:
+36306973206
Vissza az elejére
Matheusz
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Ápr. 27, 2008 4:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Hát mi van Veletek? Elmentünk a Gödörbe, és alig voltatok bulizni. Azért szerencsére megteremtettük a hangulatot, na de azért...

ccc...

Vissza az elejére
kisBabi
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 06, 2011 15:44    Hozzászólás témája: Segítség rajz alkalmasságihoz Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok !

Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy keresek olyan hallgatókat, esetleg olyan tanárt, akit szívesen ajánlanak a hallgatók, rajz alkalmassági felkészítéséhez. A tanfolyamra sajnos egyéb lehetőségek hiányában nem tudok menni, ezért keresek valakit, aki több éve BME-s, és szívesen vállalkozna felkészítésre. Természetesen nem ingyen, de ha bárki tud ilyen embert, akkor várom a tájékoztatást.

Egyéb kis infók rólam : 6 évig jártam rajziskolába, ami csak annyit jelent, h nem feltétlenül kell a nulláról kezdeni a tanítást, többet sajnos nem. 11-es vagyok, és még van majd' 2 évem, de nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni a rajz tanulást.

Köszi előre is a segítséget!

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK) Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 71, 72, 73
73 / 73 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebben a fórumban
BMEEOK.HU
HOLCAM.HU