Tartalomjegyzék BME Fórum 2015
Jó fórumozást! Gyertek minél többen!

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kattints a kedvenc témád alján a "Feliratkozás a témára" linkre, és email-ben értesülsz, ha utolsó látogatásod óta új hozzászólás érkezett. Csak az első új hozzászólás után kapsz emailt, így postafiókod nem lesz teli!
Google

építész 2010től...
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
secissius
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 13, 2009 2:06    Hozzászólás témája: építész 2010től... Hozzászólás az előzmény idézésével 

Szerintem ha tényleg építész szeretnél lenni akkor az ne tántorítson el, hogy 2010től már csak a fizikát fogják elfogadni (egyébként nem bitos sztem, mert idén is úgy lett volna és nem úgy lett...de erre nem lehet alapozni). A fizika érettségi pedig megcsinálható, én csak 4.ben kezdtem el tanulni különtanárral és tényleg azt mondom h nem nehéz és ha jó vagy matekból akkor a számolások sem okoznak gondot. Az érettségi 150 pontjából 90 az írásbeli amiben van egy 40pontos teszt(ezek egy része gyakran feljövő típusfeladat) + egy 50pontos feladat"sor" , azaz 3 feladat ebből a 3. választható, és általában egyszerűbb inkább matekos-logikai jellegű + van a 60 pontos!!! szóbeli amire a tételeket meg kell tanulni és ennek az egésze is megszerezhető...nem árt hamarabb elkezdeni kidolgozni a tételeket ha megvan a tételsor. (én pl most vok ebben a stádiumban és jövő héten szóbelizek) Nagyon is tanulható tantárgy és nem olyan száraz mint amilyennek tűnik. Egyébként én is ugy gondoltam h utálom a fizikát és ha vki 2 éve azt mondja h fizikábol fogok érettségizni azt hülyének nézem alsó hangon, de idő közbe kezdtem megszeretni és sokkal szívesebben vettem elő mint a törit pl. Azért, mert tudtam, hogy ez a "szükséges" rossz ahhoz, h építész lehessek. Az építészet egy nagyon szép pálya szerintem, mert egyben művészi kreativitást és műszaki pontosságot érdemel, és egy alkotói tevékenység(hu de szépen fogalmaztam Smile ) (Remélem ezt x év után is igy fogom gondolni) Szóval ha van elhivatottságod, ami leginkább talán 12.ben azt teszi ki h rajzolsz, matekozol, rajzolsz, fizikázol, rajzolsz (rajzot tényleg komolyan kell venni, lásd idén durván=kb. 70%ot meghúztak-->szal előkészítő: azokat a testeket rajzoltatják amik a vizsgán vannak, nem idegen a hely, a méretek, jófejek! Smile stb.), akkor meglátod hogy a fizika nem egy legyőzhetetlen akadály, sőt. (jobban félj a magyar-töri érettségitől sztem) Meg a ponthatár nem olyan vészes...bár meglátjuk idén...és nekem lehet h nem lesz meg az építészre, mert a fizikát nagyon elrontottam, de csak figyelmetlenségből, és nagyon bosszant...és építészmérnökről sokkal inkább át lehet menni építészre mint formatervezőről. A formatervező tudtommal eléggé más tészta.
Az alkalmassági meg ha jól tudom akkor van külön formatervezős is, de azt külön jelezni kell a jelentkezésnél(ha épitészt is bejelölsz) és talán nehezebb az idő miatt, könnyebb ha nem megy a térrek(mert az nincs) talán van egy vonalas rajz tónus nélkül meg egy másik teljes tónussal. A pontokat nem tudom.
Vissza az elejére
secissius
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 13, 2009 2:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

ja és az érettségi nem azért érettségi, merth ekkorra érett leszel h megtanulj ennyi fölösleges információt, hanem attól h idegileg birod e a gyűrődést Very Happy ...sztem. Lásd 2 óra és fizkatételezek... Cool
Vissza az elejére
secissius
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 13, 2009 2:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

nem érdemel, igényel Laughing ...a fáradtság teszi...
Vissza az elejére
gnn
Netfüggő
Netfüggő

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 13, 2009 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

szerintem sem érdemes a formatervezőre menni ha épitész akarsz lenni...
én februárban kezdtem fizikázni...most meg ezerrel tanulok szóbelire mert ha jó lesz ötös lesz a fizikámVery Happy és szakközepes vagyok ugyhogy egy évig tanultam csak órakeretben fizikát az is 10. ben volt még az őskorban. szoval ha tényleg oda akarsz menni akkor egy év böven elég arra hogy felkészülj, csak szorgalom kell hozzá...meg keress egy tanárt aki összerakja neked a homály részeket...
Vissza az elejére
secissius
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 13, 2009 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

előkészítőre meg télleg érdemes járni...én Debrecenből jártam fel...szóval a szombatjaim utazással meg rajzzal teltek kivéve a szüneteket amikor nem volt rajz sem...de megérte Smile
Vissza az elejére
viktaZ
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 13, 2009 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

én pl már egyetemre jártam amikor rájöttem, h építész akarok lenni, viszont először nemis izgultam mert van egy egész jó emelt infóm, erre meg elkezdték mondogatni, h csak matek+fizika lesz elfogadva... :S:S:S
bementem a BMEre megkérdezni, ottis ugyanezt mondták, szal elkezdtem készülni fizikából...

kerítettem egy nagyonjó különtanárt, és októbertől az első félévben hetente csak 1szer, a második félévben már többször jártam hozzá, és mint kiderült nagyon megérte...
annak ellenére, h vizsgákra is kellett készülni, a fizikát meg lehet tanulni, még ennyi idő alatt is, csak szorgalom és akarás kell hozzá Very Happy

most úgy áll a dolog, h az emelt infó mellé van 1 emelt fizikám is, sőt, a fizika emelt még jobbis lett mint az infó! (szal tényleg nem oylan nehéz!)

szal kitartás, menni fog aza fizika, és nem szabad megijedni! Smile
Vissza az elejére
Brian1989
Írogat ;-)
Írogat ;-)

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 24, 2009 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

szia!

nem vagyok építész, csak bme-s, de az biztos hogy ha felvesznek akkor ha akarod azonnal passzív félévre rakhatod magad. A képzés során egy huzamban max 2 passzív féléved lehet, illetve az össz passzívok száma nem haladhatja meg a képzési idő felét.

ViktaZ...felvettelek msnre ha nemgond:) ahogy kivettem abból amit írtál hasonló cipőben jártál mint most én, szal jól jönne egy kis segítségSmile
Vissza az elejére
Felhasználó weblapjának megtekintése
viktaZ
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 02, 2009 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

egyébként nemistudtam, h megadtam az msncímem Very Happy
de valszeg csak énvagyok hülye Very HappyVery Happy

nahde semmigond, szívesen segítek bárkinek Wink
Vissza az elejére
axl007
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Júl. 07, 2009 20:32    Hozzászólás témája: Re: építész 2010től... Hozzászólás az előzmény idézésével 

secissius írta:
én csak 4.ben kezdtem el tanulni különtanárral és tényleg azt mondom h nem nehéz és ha jó vagy matekból akkor a számolások sem okoznak gondot.

én is majdnem így voltam, decemberben téli szünet előtt döntöttem el, hogy fizikából érettségizek pedig már akkor 1,5 éve jártam emelet építészetre (mert én abból is érettségizhettem volna) de végül nem bántam meg lehet pár ponttal rosszabbul jártam mert az építészet halál könnyű volt, de a fizika abszolút megtanulható rövid idő alatt, pláne ha van mire építkezned...

nekem idén nem sikerült a BME felvételi viszont Szt. Istvánon full pontos felvételit csináltam. ott halasztok és jövőre újra megpróbálom a BME-t közbe meg befejezem a tanulmányaim itthon, elvégzem a technikusit... =hátha okosabb leszek vmivel szakmai téren XD ) remélem vkivel ebből a topicból már évfolyam társak leszünk Very Happy Very Happy a 2009es fórum már nem az én helyem XD
Vissza az elejére
Felhasználó weblapjának megtekintése
Beast02
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Aug. 12, 2009 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Mindenképpen érdemes részt venni egy nem "különtanáros" rajztanfolyamon. Gondolok itt pl a BME-s rajztanfolyamra. Nagyon gyorsan fel lehet zárkózni és hamar kiderül, hogy valóban ott van-e a helyed, ahova menni akarsz.
És ha elvégezted a BME tanfolyamot, onnan elmehetsz bármelyik másik suli felvételijére, egészen biztosan meg fogod állni a helyed. Legalábbis én ezt tapasztaltam.
Szvsz érdemes rászánni az időt és fáradtságot. Wink

A fizika pedig nem nehéz. Tényleg megtanulható, megérthető. Ehhez elég ha konzultálsz heti kétszer a fizikatanároddal. Smile

tücsök
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 16, 2009 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

sziasztok,
tud már valaki valamit az idén induló rajz előkészítőről? Mikor indul, változik-e az ára a tavalyihoz képest, iesmik.
Vissza az elejére
Beast02
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 17, 2009 9:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Gondolom ugyanazok a feltételek lesznek idén is, mint tavaly... Árban sem hiszem, h sokat változna.
8lion8
Netfüggő
Netfüggő

HozzászólásElküldve: Szomb. Aug. 29, 2009 9:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Rajz előkészítő
http://www.erettsegielokeszito.bme.hu/index.php?content=ketfeleves#rajz

AKi volt már rajz előkészítőn az meséljen róla Very Happy Megéri?
Vissza az elejére
Baboon
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Aug. 29, 2009 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

8lion8 írta:
Rajz előkészítő

Megéri. Engem felvettek. Most kezdek szeptemberben. Smile
A BME-re jártam a Rajzi Tanszék szervezésében, Üveges Gáborhoz, és az egész nagyon jó volt. Tényleg azt vettük, ami a vizsgán kellett... Plusz Gábor tényleg elhiteti az emberekkel, hogy tudnak rajzolni (esetleg egy-egy rajzuk nem sikerül jól...). Very Happy

Amúgy szerintem a matek-fizika kötelező érettségi miatt Ti már megússzátok az alkalmasságis szívatást... Szerintem az arány felmegy 50%-ra, az idei 32% helyett...
Vissza az elejére
BaKeR
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Aug. 29, 2009 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

8lion8 írta:
Rajz előkészítő

nem akarok beleszólni, de ha jól tudom ez a rajz érettségire az előkészítő. az építész rajzalkalmassági előkészítője máshol van... most éppen nem működik a link (meg az epitesz.bme.hu -sem), szóval nem tudok konkrétabbat mondani, de amint megtalálom linkelem.

és amúgy megéri elmenni, bár az előkészítőn való részvétel nem garantálja a bejutást (csak növeli az esélyeket)... és én is előkészítőn kezdtem el rajzolni csak, és felvettek, szóval hajrá Very Happy
Vissza az elejére
BaKeR
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 30, 2009 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

http://www.rajzi.bme.hu/elokeszito/

na ez az előkészítős link a bme-épk-ra. most kezdett el működni Smile

http://www.rajz.info

ezek pedig hasznos tanácsok.
Vissza az elejére
8lion8
Netfüggő
Netfüggő

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 31, 2009 9:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Igen , ez az sztem is Very Happy Régebben ezt én is láttam, csak azt hittem, h a másik az is alkalmasságira készít fel.
A "kiscsoportok" hány főt jelentenek?
Vissza az elejére
Beast02
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 31, 2009 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

30-40.... Very Happy Egyetemen ez már kicsinek számít! Laughing
8lion8
Netfüggő
Netfüggő

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 08, 2009 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Nektek se működik? http://www.rajzi.bme.hu/elokeszito/
Vissza az elejére
tücsök
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 08, 2009 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

énis próbálgatom már egy hete lassan.. esetleg valaki közzétenne egy telefonszámot?
Vissza az elejére
BaKeR
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Szept. 19, 2009 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

tücsök írta:
énis próbálgatom már egy hete lassan.. esetleg valaki közzétenne egy telefonszámot?

Rajz felvételi előkészítő

a BME Építészmérnöki Karára és Gépészmérnöki Kar Ipari és Formatervezői Szakára

a Budapesti Műszaki Egyetem Rajzi és Formaismereti Tanszékén

Tanszékünk Rajzi felvételi előkészítő tanfolyamot indít, tanári vezetéssel.

A tanfolyam 16 héten keresztül heti 1 x 3 óra időtartamú.

A tanfolyam ára: 85.000.-Ft, amit, egy összegben kell befizetni a tanszéki titkárságon átvehető postai csekken.

A tanfolyamok hétköznap az esti órákban vannak, vidéki jelentkezőknek biztosítunk szombati időpontokat is.

Jelentkezés: szeptember 20-tól (előzetesen e-mail-en is). Kérjük, hogy jelentkezéskor legyenek szívesek jelezni, hogy az építészkarra, vagy a terméktervező szakra kívánnak jelentkezni.

Jelentkezéskor kérjük adják meg a leendő hallgató nevén kívül az e-mail címet és a napközben hívható telefont.

A tanfolyami csoportok kis létszámúak.

Kezdési időpont: október-november hó. A jelentkezőket értesítjük a pontos részletekről.

Jelentkezés a tanfolyamra akkor válik véglegessé, ha a jelentkező a tanfolyami díjat befizette.

Amit a tanfolyamra hozni kell:

A/3-as méretű rajztábla,

A/3-as méretű rajzlap, ceruza, radír

A tanfolyamok helye a BME Rajzi Tanszékének tantermeiben van.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Rajzi és Formaismereti Tanszék

BME Központi (K) épület, 3. emelet 1.

1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3.

tel.: 06-1-4633048

e-mail: rajzi@rajzi.bme.hu

http://www.rajzi.bme.hu/

http://www.rajzi.bme.hu/elokeszito/

Várjuk jelentkezésüket!

Rajzi Tanszék
Vissza az elejére
Hegedűs Dóra
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Szer. Szept. 23, 2009 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok, h nem tudtam,h kelleni fog a fizika érettségi is. azzal számolta,h az infó és matek elég lesz. tudna vki segíteni, h mi ilyenkor a teendő, h ha ennnyire szorít már az idő az érettségiig? és én ifóbólakartam érettségit tenni...
lenne még egy kérdésem,h ha költségtérítésesre jelentkezem,akkor h lehet átkerülni államilag támogatottra vagy egyáltalán lehetséges ilyen? és akkor is követelmény a fizika érettségi?
Vissza az elejére
Baboon
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Szept. 24, 2009 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Hegedűs Dóra írta:
Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok, h nem tudtam,h kelleni fog a fizika érettségi is. azzal számolta,h az infó és matek elég lesz. tudna vki segíteni, h mi ilyenkor a teendő, h ha ennnyire szorít már az idő az érettségiig? és én ifóbólakartam érettségit tenni...
lenne még egy kérdésem,h ha költségtérítésesre jelentkezem,akkor h lehet átkerülni államilag támogatottra vagy egyáltalán lehetséges ilyen? és akkor is követelmény a fizika érettségi?

Már tavaly (sőt elvileg 2 éve is) megmondták, hogy 2010-től már csak fizikával lehet felvételizni. Szerintem harmadszor nem fognak engedni... Ez szinte biztos. Legalábbis olyan kicsi az esélye, hogy nem szabad erre építkezned...
Inkább kezdd el a felkészülést - még most.
Ha jól tudom, államira és költségtérítésesre ugyanazok a felvételi követelmények.
Vissza az elejére
secissius
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Szept. 27, 2009 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Ráadásul a többre mész a karon, mint az infoérettségivel sztem. Nemsoká írunk tartó zh-t ami elvileg a középiskolai fizika anyagból van.(szerény véleményem szerint kicsit több--> young modulus) Meg a fizika érettségi középszinten nem para.
Emellett van még egy rajzelőkészítő, amit Kornélék tartanak:
http://www.sc.bme.hu/index.php?pMenu=1&pText=1_0
arra én tavaly itt jelentkeztem...és ez is nagyon jó, nekem is sikerült:D.
Vissza az elejére
secissius
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Szept. 27, 2009 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

secissius írta:
Ráadásul a többre mész a karon fizikatudással, mint az infoérettségivel sztem. Nemsoká írunk tartó zh-t ami elvileg a középiskolai fizika anyagból van.(szerény véleményem szerint kicsit több--> young modulus) Meg a fizika érettségi középszinten nem para.
Emellett van még egy rajzelőkészítő, amit Kornélék tartanak:
http://www.sc.bme.hu/index.php?pMenu=1&pText=1_0
arra én tavaly itt jelentkeztem...és ez is nagyon jó, nekem is sikerült:D.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK) Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Következő
1 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebben a fórumban
BMEEOK.HU
HOLCAM.HU