Tartalomjegyzék BME Fórum 2015
Jó fórumozást! Gyertek minél többen!

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kattints a kedvenc témád alján a "Feliratkozás a témára" linkre, és email-ben értesülsz, ha utolsó látogatásod óta új hozzászólás érkezett. Csak az első új hozzászólás után kapsz emailt, így postafiókod nem lesz teli!
Google

2009-ben kezdünk
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mimi
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 19, 2008 22:39    Hozzászólás témája: 2009-ben kezdünk Hozzászólás az előzmény idézésével 

Várok mindenkit akivel 2009-ben találkozunk egy kis előzetes információ cserére Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
mimi
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Szer. Aug. 20, 2008 0:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

szombathelyről, vagy a környékéről indul valaki rajz előkészítőre pestre? vag tud vki esteleg vmi jó rajztanárt itt a közelben? ponthahtárokhoz mit szóltok?
Vissza az elejére
kotakinabau
Nagyon netfüggő
Nagyon netfüggő

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 21, 2008 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

nem voltak olyan magasak, ha valakit tényleg érdekel a dolog, akkor sztem csont nélkül vehető az akadály. a rajzfelvételi sokkal neccesebb, egyenlőre azzal törődjetek.
Nagyon netfüggő
Nagyon netfüggő

HozzászólásElküldve: Szomb. Aug. 23, 2008 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok!

Én jártam Szombathelyről (pontosabban Kőszegről) az elmúlt évben rajz előkészítőre Pestre. Hát, nem mondom, hogy nem volt fárasztó, meg időigényes. Na meg drága is, a vonatjegy nem pár fillér...
Szombaton déltől háromig volt kb az óránk, ami azt jelentette, hogy a Szombathelyről reggel hatkor induló gyorssal kelett mennem, és az este hatkor induló vonattal jöttem haza.
De szerintem megérte. Hiszen sikerült az alkalmasságim, és azért ezt nagyrészt az előkészítőnek köszönhetem Smile. Amúgy meg egészen sokan jártak messziről az előkészítőre. Vagy kimondottan a mi csoportunk volt a "sokat utazók" csoportja: Egerből, Szegedről, Pécsről, Győrből is voltak.
Azt nem tudom, hogy Szombathelyen volt-e valami rajztanfolyam, csak annyi biztos, hogy ha volt is, azt nem a BME szervezte. Az előkészítős órákon kívül én csak a suli (Jurisich, Kőszeg) rajzszakkörére jártam, ott meg a tanárom mindig adott nekem valami külön "kockás" beállítást.
jó fórumozást! Smile

Nagyon netfüggő
Nagyon netfüggő

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 24, 2008 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Nézegettem én is ponthatárokat felvi.hu-n építészmérnökire BME-n és az az igazság, hogy belezavarodtam... Júl.23-24-én szóval akkro amikor kiderültek az idei ponthatárok 414 volt beírva államira, most meg 368 van. Gondolom valamit elnézhettem... De ha valaki elmagyarázza nekem ezt azt megköszönném! Rolling Eyes
Vissza az elejére
Gabcsi
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 24, 2008 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

hát 2féle építészképzés van a BME-n. az egyik az osztatlan 5 éves építész, a másik pedig a bsc-s építészmérnöki. mindkettő pontot jól láttad Very Happy csak a 414 az az osztatlanra volt, a 369 pedig a bsc-re.
I don't understand why so many "so called" chocolate lovers complain about the calories in chocolate, when all true chocoholics know that it is a vegetable. It comes from the cocoa bean, beans are veggies, 'nuff said.
Vissza az elejére
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 24, 2008 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok. Ti fogtok járni matekelőkészitőre a bme-n, ha igen melyikre?? Vagy ha már jártatok, akkor mi a véleményetek, van különbség a 2 között?
Vissza az elejére
mimi
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 25, 2008 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

kétféle matek van?
Vissza az elejére
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 25, 2008 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

mimi írta:
kétféle matek van?

Én ugy tudom, hogy igen. Smile Legalábbis a link szerint Very Happy http://portal.bme.hu/C10/Felveteli%20elokeszitok/default.aspx
Vissza az elejére
Toby0320
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 25, 2008 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok!

BME-s előkészítő mennyiben lenne?

A hozzászólás legutóbb Toby0320 által Pént. Feb. 20, 2009 23:59-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Mesike :)
Nagyon netfüggő
Nagyon netfüggő

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 0:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok! Én idén kezdek, de mivel unatkozom, gondoltam, benézek ide is. Smile

Rajzról annyit, hogy Toby kérdésére válaszolva 60-65 ezer körül hirdették idén a BME-s rajzelőkészítőt, és ehhez még jön az útiköltség, szerintem nagyon drága, viszont eredményes. Nagy előnye, hogy azt tanítják, amit kérnek, meg kicsit ismerkedsz a hellyel, de nem kell feltétlen oda járni a sikeres vizsgához. A BME-n végzett mérnök, aki mellesleg rajztanár is, nagyon jól fel tud téged készíteni, és szerintem ha útiköltséget is számolsz, jobban jössz ki, ha helyben maradsz. Rengetegen vannak, akik vidékről is feljártak, mert biztosra akartak menni, de engem pl. nem BME-n végzett mérnöktanár készített fel vidéken, és sikerült. Smile És persze sokkal olcsóbban megúsztam. Mérlegelj, mielőtt döntesz. Smile

A hozzászólás legutóbb Mesike :) által Kedd. Aug. 26, 2008 0:50-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Đávid
Nagyon netfüggő
Nagyon netfüggő

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 0:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Esetleg azt valaki megtudja mondani, hogy mi a lényegi különbség a kétfajta építész szakon kívül? Mert nem igazán jövök rá... Ok, az egyik bsc (az az alap?) és van az ami az osztatlan... Mivel tud többet az osztatlan? Rolling Eyes
Vissza az elejére
pipacs
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 8:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

hali mimi vagyok, csak történt vmi a másik profillal, szóval valószínűleg áttérek erre! néztem a matekot, igazából, nem tudom mi a különbség a kettőközött. a rajzban gondolkoztam én is. ha szombathelyről feljárok kb. 120-ból jövök ki és az azért elég sok és nem csk árban hanem időben is. most találtam itt rajztanárt, remélem igy is menni fog, bár még nem mondtam le teljesen az előkészítőről. én a bsc és az osztatlan közötti külnbségeről olyanokat hallottm pl. hogy a bsc sokkal gyakorlatiasabb, meg azt mondták könnyebb is mint az osztatlan, de ezek nem hivatalos információk.
Vissza az elejére
Felhasználó weblapjának megtekintése
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

én ugy tudom, hogy lényegében ugyanazt tanitják bsc-n és az osztatlanon is, sőt azt hiszem 5. félévtol még van is rá lehetőség a jo eredményt elért bsc-seknek hogy átmenjenek osztatlanra, mivel teljesen azonos a 2 képzés. viszont utána nemtudom hogy mukszik a dolog. viszont ugye az osztatlan 10 félév a bsc pedig 8+3 az msc, amivel ugyanazt a diplomát kapjuk meg mint az osztatlan képzésen.
egyébként nagyon érdemes nyiltnapra elmenni (mi voltunk idén osztálytársakkal bárcsak most fogunk jelentkezni) mert eléggé részletes infot ad, meg kaptunk tájékoztato füzetet etc... szoval tényleg jo volt. Laughing
Vissza az elejére
Đávid
Nagyon netfüggő
Nagyon netfüggő

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Közben megtaláltam a felvin, ha valakit esetleg érdekelne: az osztatlan elvégzésével master rögtön, a másik csak bsc ami után meg lehet szerzni a mastert (jelen esetben ez azt jelenti, hogy osztatlanon folytatni... gondolom van felvételi, vagy valami).
Egyébként köszi a válaszokat Wink
Vissza az elejére
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Đávid írta:
Közben megtaláltam a felvin, ha valakit esetleg érdekelne: az osztatlan elvégzésével master rögtön, a másik csak bsc ami után meg lehet szerzni a mastert (jelen esetben ez azt jelenti, hogy osztatlanon folytatni... gondolom van felvételi, vagy valami).
Egyébként köszi a válaszokat Wink

sztem lehet 1részt jelentkezni az osztatlanra, másrészt van külön msc képzés=)
amugy a felvételi tantárgyak ugyanazok a 2 képzésre??
Vissza az elejére
Toby0320
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Hali!

Ezt ajánlom mindenkinek a 32.-oldaltól. Elég részletesen taglalja ,h. mi a különbség osztatlan és bsc között és sok kérdésre választ ad szerintem.

http://www.sc.bme.hu/content/11/kalauz/BME_Felveteli_Kalauz_2008.pdf

Amúgy nekem 75k lesz majd a rajz...de még így is jobb mivel közelebb lesz nekem,mint BP.
Vissza az elejére
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 26, 2008 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Huh, köszi ez eléggé hasznos iromány Smile

A BMEs rajz is 68...szoval a 75 relativ nem annyival több, főleg ha ezért nem kell annyit utazni...

Itt vannak a szakirányválasztás feltételei: http://www.arch.bme.hu/oktbiz/index.php?uploads=download&fid=104 ebben ir az osztatlanrol és a bsc-msc-s képzésrol is vmennyit.
Vissza az elejére
pipacs
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Aug. 27, 2008 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

a rajzolással amugy hogy álltok?
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Aug. 27, 2008 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

pipacs írta:
a rajzolással amugy hogy álltok?

én nem nagyon rajzolgattam az elmult időben...sajna Embarassed mondjuk rajztagozatos általánosba jártam...de nem hinném h ez sokat dobna mostanra

na és ti hogy álltok?? Smile

egyébként nemtudom, h mennyire kell jol rajzolni, mm sztem inkább ilyen perspektiva meg ilyenek kellenek... nem ilyen nagy muvészhajlam Surprised persze az sem rossz Wink Very Happy
Vissza az elejére
Toby0320
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Aug. 27, 2008 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

hm..én csak rajzszakkörre jártam 11.-ben de kb 10 rajzom van úgy ahogy készen. Rajztanárom jófej volt és mindig valami perspektívás beállításokat adott kockák stb...de nagyon nem elég ,sőt még ha előkészítőre is járok majd sem vagyok biztos ,h sikerülni fog. Mindenki azt mondja h legalább az 50% kiesik alkalmasságin...majd meglátjuk mi lesz. Én egyenlőre azt nem tudom ,h matek vagy fizika emelt legyen e?
Vissza az elejére
pipacs
Fanatikus Tag
Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Aug. 27, 2008 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

én tavaly előtt rajzoltam félévig, meg ugye idén lesz vmi. igazából én a székekkel állok hadilábon... azthiszem egymásik fórumon láttam, hogy tavaly 40% esett ki a rajzon. az emeltekkel kacsolatban még én sem tudtam dönteni, igazából abban sem vagyok biztos hogy megéri-e emeltet tenni. matekon gonolkodom, mert azt mondják, hogy később hasznosabb az emeltes matektudás. tavaly elég könnyű volt, és félek, hogy hátha akkor idén jóval nehezebb lesz.
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 28, 2008 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

az tuti hogy nagyon sokat kell gyakorolni évközben a rajzelőkésziton kivül is... Surprised én is ugy hallottam h 40-50% kiesik a "rajzfelvételin", ez eléggé durvának hangzik, mondjuk nem tudni hogy hányan ugy h nem jártak rajzra pl...mert lehet h sokan jelentkeznek ugyis...de az is lehet h szinte senki és mindenki a rajzosok közül pottyan ki Shocked
én matekemeltezek ha egyáltalán fogok vmibol emeltet tenni...bár valoszinu h fogok, mert ok a matekközép elég könnyu az emelt kevésbé...de azért csak több lesz a plusz 40 ponttal mint a sima közép
Vissza az elejére
gumicukor
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 28, 2008 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

pipacs írta:
én tavaly előtt rajzoltam félévig, meg ugye idén lesz vmi. igazából én a székekkel állok hadilábon... azthiszem egymásik fórumon láttam, hogy tavaly 40% esett ki a rajzon. az emeltekkel kacsolatban még én sem tudtam dönteni, igazából abban sem vagyok biztos hogy megéri-e emeltet tenni. matekon gonolkodom, mert azt mondják, hogy később hasznosabb az emeltes matektudás. tavaly elég könnyű volt, és félek, hogy hátha akkor idén jóval nehezebb lesz.

egyébként az h tavaly nagyon könnyu idén meg esetleg nehéz...sztem eléggé szerencse kérdése, pl az utobbi évek infoérettségijei elég röhejkönnyuek voltak, tehát igy mindig 95-100% között csináltunk probákat osztálytárssal, aztán most idén előrehozottban megcsináltunk...hát a suliban a legjobb 94% lett, a 3. a mienk 84%kal...ugyh nem nagyon lehet előre tudni h könnyü vagy nehéz lesz e Sad
Vissza az elejére
Mesike :)
Nagyon netfüggő
Nagyon netfüggő

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 28, 2008 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Hát valamennyire lehet rá számítani. Az idei matek emelt elég könnyű volt, tehát a 2009-es szerintem egy kicsit nehezebb lesz, mert most elég jók lettek az eredmények! Szerintem az alapján válasszatok emelt tárgyat, hogy melyikkel foglalkoztok SZÍVESEBBEN. Szorgalommal bármelyikre fel lehet készülni nagyon alaposan, maximum megutálod. Viszont ha azt tanulod, amit jobban szeretsz, akkor sokkal eredményesebben tudsz felkészülni, mivel nem teher az, hogy leülj és - teszem azt - matekozz egy kicsit, csak úgy. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Építészmérnöki Kar (ÉPK) Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Következő
1 / 107 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebben a fórumban
BMEEOK.HU
HOLCAM.HU