Tartalomjegyzék BME Fórum 2015
Jó fórumozást! Gyertek minél többen!

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kattints a kedvenc témád alján a "Feliratkozás a témára" linkre, és email-ben értesülsz, ha utolsó látogatásod óta új hozzászólás érkezett. Csak az első új hozzászólás után kapsz emailt, így postafiókod nem lesz teli!
Google

Csak Kérdések és Válaszok (felsőévesek segítsetek ha tudtok)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
artiny
Zöldfülű
Zöldfülű

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 21, 2013 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Mi az a life cycle assessment, bakalár munkára mit lehet róla írni (jó téma? )?
Vissza az elejére
R2D2
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Márc. 23, 2013 2:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

artiny írta:
Mi az a life cycle assessment, bakalár munkára mit lehet róla írni (jó téma? )?

http://en.wikipedia.org/wiki/Life-cycle_assessment
es
http://www.bmeme.hu/memes/2012/12/2076_ildnrhw627_normal.jpg
Vissza az elejére
artiny
Zöldfülű
Zöldfülű

HozzászólásElküldve: Szomb. Márc. 23, 2013 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Szerinted/tek jo lessz ez a tema?
Vissza az elejére
R2D2
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Vas. Márc. 24, 2013 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

artiny írta:

Hova? Smile
Vissza az elejére
artiny
Zöldfülű
Zöldfülű

HozzászólásElküldve: Szer. Ápr. 03, 2013 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

R2D2 írta:
artiny írta:

Hova? Smile

Hat egy hasonlo muszaki suliba mint a BME

Egy ujjabb kerdes,hogy szerinted/ek Matlabban megterverzni,szimulálni egy keresztezodest es valmi modot talalni hogy a leggyorsabban hagyják el a keresztezodest az autok legkevesebb varakozással ... inkább ez lenne jobb Bc. témának
Vissza az elejére
R2D2
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 05, 2013 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

artiny írta:
R2D2 írta:
artiny írta:

Hova? Smile

Hat egy hasonlo muszaki suliba mint a BME

Egy ujabb kerdes,hogy szerinted/ek Matlabban megterverzni,szimulálni egy keresztezodest es valmi modot talalni hogy a leggyorsabban hagyják el a keresztezodest az autok legkevesebb varakozással ... inkább ez lenne jobb Bc. témának

Szerintem azzal erdemes foglalkozni, ami erdekli az embert, magyarul: amelyik jobban tetszik. Ha az intezmeny elfogadja a temat, akkor nagy baj nem lehet. (Bar altalaban tipikusan az intezmeny irja ki a temat, nem kell vinni sajatot.)
Az eddigiek alapjan mindket tema elfogadhato a megfelelo "tálalással".
Vissza az elejére
artiny
Zöldfülű
Zöldfülű

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 06, 2013 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Szlovak muszaki egyetemen vannak kiirva ezek a temak...es ezek kozul kellett volna valasztani...de mar ez a ketto le lett foglalva.

Most egy uj teman gondolkozom.
Szimulálni kell v-rep ben robot es leirni,dokumentalni a v-rep lehetosegeit.
Nalatok a bme-n foglalkozonak v-rep nevu programmal? Sajnos nem nagyon talaltam hozza anyagot,angolul sem.
Vissza az elejére
R2D2
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 06, 2013 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

artiny írta:
Szimulálni kell v-rep ben robot es leirni,dokumentalni a v-rep lehetosegeit.
Nalatok a bme-n foglalkozonak v-rep nevu programmal? Sajnos nem nagyon talaltam hozza anyagot,angolul sem.

Pedig a honlapjukon van anyag... http://www.v-rep.eu/helpFiles/index.html
Vissza az elejére
sziszka
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 26, 2013 16:48    Hozzászólás témája: egészségügyi mérnök Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok!

Az egészségügyi mérnök Msc-ről szeretnék érdeklődni, bármilyen infó jól jönne. Jelenleg orvosi egyetemre járok, hatodéves vagyok, utána szeretnék jelentkezni. Nincs valaki esetleg aki szintén orvosiról jelentkezett?

Előre is köszi.
Szilvi
Vissza az elejére
R2D2
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 27, 2013 13:10    Hozzászólás témája: Re: egészségügyi mérnök Hozzászólás az előzmény idézésével 

sziszka írta:
Az egészségügyi mérnök Msc-ről szeretnék érdeklődni, bármilyen infó jól jönne. Jelenleg orvosi egyetemre járok, hatodéves vagyok, utána szeretnék jelentkezni. Nincs valaki esetleg aki szintén orvosiról jelentkezett?

Dr. Sántha Hunor
(azóta a VIK-en tanít Cool )
Email, telefon, valaszolni fog.
Vissza az elejére
sziszka
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 27, 2013 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Köszönöm R2D2!
Szilvi Smile
Vissza az elejére
koleszr
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Szer. Szept. 04, 2013 10:20    Hozzászólás témája: villamosmérnöki msc Hozzászólás az előzmény idézésével 

Üdv!
Utolsó féléves Bsc-s villamosmérnök hallgató vagyok egy vidéki egyetemen, de a mesterképzést a BME villamosmérnöki szakán szeretném elvégezni. Már elég sok információt beszereztem a felvételivel, képzéssel kapcsolatban, de lenne pár kérdésem:
1. A felvételihez szükséges könyvek listája fel van sorolva a kari honlapon, de a Fodor György: Hálózatok és rendszerek, ill. Zoltán István: Méréstechnika című könyvét egy könyvesbolt weboldalán sem találtam meg. Be lehet-e ezeket még szerezni, és ha igen hol? (Az egyetemem könyvtárából már kikölcsönöztem, de én meg szeretném vásárolni.)
2. A szakirányok közül az Újgenerációs hálózatok, és a Mikro-nanoelektronika érdekelne a leginkább. Tudnátok erről olyan infókat mondani, amik nincsenek fent a kari/tanszéki/szakirány honlapokon? (Elsősorban személyes tapasztalatokra gondolnék.)

Előre is köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
lelkes újonc
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 16, 2013 22:52    Hozzászólás témája: Átvételi kérelem Hozzászólás az előzmény idézésével 

Üdv!

Jelenleg a Miskolci Egyetemre járok és másodéves villamosmérnök vagyok. Ha az előírt feltételeket teljesítem (2 félév legalább 3.5ös átlag, elegendő érettségi pontok stb.) akkor milyen esélyekkel indulok? Még így is kevés az esély az átvételre? Ismertek valakit akivel tudnék erről beszélni?

Illetve ha sikerül, milyen arányban fogadják el a tárgyakat amiket innen viszek? Számítanak vagy épphogy el fognak fogadni 1-2 kreditet?
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
R2D2
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 17, 2013 13:08    Hozzászólás témája: Re: Átvételi kérelem Hozzászólás az előzmény idézésével 

lelkes újonc írta:
Ha az előírt feltételeket teljesítem (2 félév legalább 3.5ös átlag, elegendő érettségi pontok stb.) akkor milyen esélyekkel indulok? Illetve ha sikerül, milyen arányban fogadják el a tárgyakat amiket innen viszek? Számítanak vagy épphogy el fognak fogadni 1-2 kreditet?

Meg kene keresni a kari tanulmanyi bizottsagot: https://www.vik.bme.hu/altalanos/bizottsagok/267.html, hatha vannak konkret tippjeik, mert ok intezik az atveteli kerelmeket: https://www.vik.bme.hu/szabalyzatok/168.html
Vissza az elejére
artiny
Zöldfülű
Zöldfülű

HozzászólásElküldve: Szomb. Szept. 21, 2013 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Casio FX 570 ES Plus vs Casio FX 991 ES PLUS,melyiket vegyem?
kicsit offnak tunhet a kerdes,de fontos lenne hogy melyik a jobb(arban egyformak)
Vissza az elejére
aldum
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 24, 2013 3:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

artiny írta:
Casio FX 570 ES Plus vs Casio FX 991 ES PLUS,melyiket vegyem?
kicsit offnak tunhet a kerdes,de fontos lenne hogy melyik a jobb(arban egyformak)

A ketto kozott csak a "two-way power" a kulonbseg, vagyis a 991-esben van napelem is. Szerintem erdemes, erosen kitolja az elem elettartamat.

IRC
Vissza az elejére
sourc3
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Csüt. Okt. 10, 2013 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Hello!

Nincs nagy aktivitás itt, de remélem tudtok segíteni!

Bme-Vik mérnökinformatikus bsc-n az alábbi választható szakirányok vannak:
Autonóm intelligens rendszerek szakirány (IIT, MIT)
Infokommunikációs hálózatok szakirány (HIT, TMIT)
Informatikai technológiák szakirány (AAIT, IIT, MIT)
Médiainformatika és -biztonság szakirány (TMIT, HIT)
Vállalati információs rendszerek szakirány (ETT, TMIT, SZIT)

Az érdekelne, hogy ezeket összehasonlítva, melyikkel könnyebb elhelyezkedni, melyik gyakorlatiasabb, melyre van nagyobb piaci igény, melyiket könnyebb elvégezni, stb.

Köszi!
Vissza az elejére
R2D2
Abszolút Fanatikus Tag
Abszolút Fanatikus Tag

HozzászólásElküldve: Szer. Okt. 16, 2013 1:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

sourc3 írta:
Hello!
Az érdekelne, hogy ezeket összehasonlítva, melyikkel könnyebb elhelyezkedni, melyik gyakorlatiasabb, melyre van nagyobb piaci igény, melyiket könnyebb elvégezni, stb.

Legkönnyebb az, amelyiket a legjobban szereti az ember.
Gyakorlatiasság: mondjuk úgy, hogy a fakultatívan választható tárgyak (amelyek ugye szakiránytól függetlenek) gyakorlatiasak a VIK-en, a kötelezők pedig "alapozó" tárgyak...
Elhelyezkedés: soha senki sem fogja megkérdezni, hogy ki milyen szakirányon végzett, CV-be sem szokás beírni... Cool
[En robot/autonom szakirany utan dolgoztam eleg sokat a security temaban, hozzatennem eleg reg vegeztem mar.]
Vissza az elejére
B. István
Gólya
Gólya

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 12, 2013 17:19    Hozzászólás témája: Előkészítő Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok a kérdésemmel!
Matematika, illetve fizika előkészítővel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérni. Mennyire érdemes beiratkozni a BME által kínált emelt szintű előkészítő tanfolyamokra? Tudnátok ezzel kapcsolatban tapasztalatokat, véleményeket írni? (2008-ban érettségiztem, jelenleg magántanárnál tanulok matekot és fizikát, de májusban mindkettőt újra szeretném írni)

Előre is köszönöm a válaszokat!

István
Vissza az elejére
artiny
Zöldfülű
Zöldfülű

HozzászólásElküldve: Kedd. Jan. 13, 2015 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével 

Sziasztok
Remelem,hogy jo helyre irok. Tudnatok segiteni abban,hogy hol talalom ezt a munkat,es hogy elerheto e - mivel szeretnem elolvasni - segitseget nyujtana a V-Rep programban.

Regebben volt kiadva 2012 ben a téma:

https://www.aut.bme.hu/Task/11-12-tavasz/Robotrajok-szimulalasa-VREP

koszonom elore is
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz fájlokat ebben a fórumban
Letölthetsz fájlokat ebben a fórumban
BMEEOK.HU
HOLCAM.HU